VIVE DIEU, SAINT AMOUR

PSILOCYBINOVÉ HOUBY

2. dubna 2008 v 15:23 |  Causa
PSILOCYBINOVÉ HOUBY
Psilocybinové houby užívali po mnoho tisíciletí domorodí Američané, žijící převážně ve Střední Americe, ale také v oblastech, které sahají daleko na jih, až k Chile. Tito prvotní konzumenti, přestože nezanechali téměř žádné záznamy, byli nicméně těmi skutečnými zakladateli tradice užívání psychedelických hub, která se vyšplhala v šedesátých letech až na akademickou půdu Harvardu, kde probíhaly pod vedením legendárního Learyho psychologické experimenty nejen s psilocybinovými houbičkami. I přes tento vzestup oblíbenosti se časem, po neúspěšných pokusech armády s psychedeliky ohledně vojenského využití jako detektoru pravdy a v oblasti špionáže, tyto trendy dostaly do křížku se zákonem a tím pádem se stáhly do ústraní a v některých zemích až na pokraj společnosti.
Dnes s nástupem nové a otevřenější generace se oblíbenost konzumace psychedelických hub dostává do oblíbenosti mladé generace.
Každý kdo chce nějakým způsobem vyzkoušet to, co psychedelické houby přinášejí, by mněl nejdříve absolvovat hluboké seznámení nejen s fyzickým a psychickým účinkem, ale hlavně se sebou samým.Také pochopení a vyřešení svých vlastních problémů je základem ke zdárnému prožití pozitivního tripu. Protože v opačném případě je výletník postaven tváří v tvář svému Já, ve kterém nenalezne dostatek pokory, nebojácnosti, vnitřní čistoty a klidu, může dostat do těžkých zacyklených problémů vlastního života, které někdy končí v psychiatrické léčebně na ne zrovna krátkou dobu. Proto je dobré si každý krok v tomto směru rozmyslet ne dvakrát, ale dvacetkrát. Protože byste se mohli, vážení čtenáři, místo kýženého duševního prožitku a poznání, dostat nemalý kus nazpátek.
Tato čtvrtá kategorie psychedelických látek dnes zahrnuje hodně přes tucet druhů psychoaktivních hub. U těchto dosud objevených druhů působí jako hlavní psychoaktivní složky psylocybinové a psylocinové molekuly. Psychedelické účinky nemají jen houby obsahující psylocybin, ale také muchomůrka tygrovaná, obsahující izoxazolické molekuly, které jsou ale nepoměrně méně psychoaktivní.Psilocybinové houby rostou v pozdních letních a hlavně podzimních měsících (některé až do března) na vlhkých lokalitách, na kouscích zetlelých větviček, listí či trusu. Lysohlávka modrající (česká), která je v našich podmínkách nejrozšířenější a také nejsilnější lysohlávkou, rostoucí ve smíšených lesích.
Co na to medicína?
Psilocybin, jakožto nejčastěji uváděná látka zodpovědná za halucinogenní a depersonalizační účinky houbiček, je řazen mezi drogy s neakceptovatelným rizikem.
Určit správnou dávku houbiček je velice obtížné nejen proto, že málokterý člověk s sebou do lesa nosí příruční chemickou laboratoř s vybavením na určení momentálního obsahu psilocybinu v houbičce, kterou často těsně po nalezení radostně rozžvýkává u nejbližší studánky. Jednotlivé houbičky byt nalezené ve stejné lokalitě se od sebe mohou lišit na první i několikátý pohled nerozpoznatelnou koncentrací psilocybinu v sušině. Mezi uživateli magických houbiček se pro exempláře s nezvykle vysokou koncentraci psilocybinu používá označení "zlatý klobouk" nebo "zlatá houba". Je-li "zlatá houba" požita ve směsi s několika desítky dalších, může takto zahájený trip být tím posledním co "houbař" v dosud normálním životě udělá. Přežije-li různá nutkání létat jako pták, či po vzoru Dona Chuana překonávat propasti, eventuelně se nerozhodne skoncovat s přemírou deprese ze sebe sama sebevraždou., je zde ještě vysoké riziko, že jeho psychika se ani po odeznění účinku zlatého klobouku nevrátí do původně normálního stavu.
Podařené tripy na houbičkách bývají přirovnávány k oknům do jiných světů či ke splynutí s vesmírnou energii. Často se však tyto výlety neuskuteční, protože je dávka nedostatečná. Nebo nás zavedou na taková místa, kam bychom se za normálních okolností asi podívat raději nechtěli. Úzkost, deprese, vztahovačnost, paranoidita, rozšíření zornic, bušení srdce, pocení, třes, poruchy vidění a panické reakce nejsou příjemné ani na cestě do obchodu za rohem. Vydá-li se však člověk v takovémto stavu na cestu do sebe sama, je nutné, aby nebyl sám, dalších pár hodin může být jeho další osud závislý n aujištování, že to přežije, a podpoře, kterou by mu,je-li to možné, měl poskytovat člověk s částečnou představou o tom, co se v jeho mysli odehrává. Nedoporučuje se žádná další medikace. Je třeba ho hlídat, aby při možných psychotických záchvatech neublížil sobě ani svému okolí. V současné době dovedeme totiž létat pouze podle fyzikálních zákonů s využitím padáků, rogal a dalších létajících strojů. Nebo znáte někoho, kdo umí matrix měnit silou ducha
?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Kolik Lidí navštívilo můj blog?

Klikni, kolikátý jsi návštěvník! 100% (1106)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama