VIVE DIEU, SAINT AMOUR

SOKOL

24. září 2007 v 9:45 | podle knihy Winfrieda Noé, Indiánský Horoskop;Ivo Železný 1999 |  Indiánský horoskop
SOKOL: 21.3. - 19.4.
TOTEM
Sokol je jak elegantní, tak silný dravec, vynikající letec, který svou kořist uloví střemhlavým pádem. Hrdost, jež mu vyzařuje z očí, by mohla vzbuzovat dojem, že je velice sebevědomý - možná i trochu moudrý. Typický je pro něj zahnutý zobák a ostré spáry a díky své rychlosti a cílevědomosti je to vynikající lovec. Sokol symbolizuje svobodu a nezávislost, z toho plyne, že rozhodně není jednoduché si tohoto nádherného ptáka ochočit.
ŽIVEL
Sokol patří k ohnivému živlu, živlu, který znamená teplo, srdečnost, odvahu a upřímnost. Vliv ohně navíc dává aktivitu, schopnost se nadchnout, silné emoce, spontánnost a činorodost. Proto lidé narození v Sokolu dovedou velice rychle zaplanout - a vždy jsou ochotni dát se na cestu a vyrazit za novým dobrodružstvím.
KLAN ŽIVLŮ
Sokol patří ke klanu Jestřába. Lidé tohoto typu bývají hrdinové a myslitelé: sebevědomé bytosti, které chtějí ty druhé nadchnout, přesvědčit, strhnout a vést.
Jsou to průkopníci, kteří připravují cestu pro jiné. Jejich vnitřní oheň je motivuje a žene ke statečnosti, někdy až opovážlivosti, s níž se rozbíhají velké projekty.
CO JE PRO SOKOLA TYPICKÉ
Lidé narození v tomto totemu mohou být v souladu se symbolem dobrými, bystrými pozorovateli. V pohledu jim však občas brání temperament.Zato však mohou kdykoliv vystartovat, přímo se vznést, rychle a spontánně se zaměřit na cíl a zasáhnout - leckdy však minout…Ale co na tom, když hravě zvládnou více rozběhů nebo rozletů! Nakonec to musí vyjít, a taky že vyjde. Víra v úspěch a průraznost jsou totiž to hlavní a Sokolovi můžeme tyto vlastnosti jen závidět.
Sokol miluje dynamiku a napětí okamžiku, není to žádný velký plánovač nebo stratég, je spontánní a nekomplikovaný. Ví, co chce, a to si chytí, přičemž jeho ohnivý temperament může často vzplanout impulzivními a prudkými reakcemi. V zásadě jsou to lidé otevření, přímí, upřímní a díky poněkud venkovskému šarmu i milí. Kdo má Sokola za přítele, může se považovat za šťastlivce. Kdo si jej znepřátelí, ať přikládá vinu jen sám sobě.
K jeho negativním vlastnostem patří, že bojuje kvůli boji. Rovněž nelze přehlédnout sklony k sobectví a jisté bezohlednosti. Sokolové se musí naučit připouštět i názory druhých a být ochotní ke kompromisům.
LÁSKA
Ohnivý živel, k němuž, jak víme, Sokol patří, dává pořádnou porci vášně. Jak v životě, tak v lásce reaguje Sokol značně spontánně a bouřlivě. Toto znamení se náramně snadno zamiluje, ale nedokáže vždy udržet city na stejné= úrovni - zvláště kdyby šlo o delší partnerský vztah. A tak se stává, že Sokol mívá tu a tam potíže s věrností.
Tyto vášnivé charaktery, schopné silných a intenzivních emocí, dávají své hluboké city značně najevo, jinak by se jejich energie mohla vybít nekontrolovaně - a tím se dostáváme k sexualitě. Má pro Sokola značný význam. Sokol jde rychle ,,na věc", ale zároveň dokáže být i velký romantik.
I když si Sokol dává velký pozor na osobní nezávislost, může mít sklony k žárlivosti. Je totiž o sobě skálopevně přesvědčen a z toho usuzuje, že stejně ho vidí i druhé pohlaví….
ZAMĚSTNANÍ
Lidé narození v Sokolu to mohou v zaměstnání dotáhnout hodně vysoko. Musí však dostat odpovídající prostor a možnost samostatně rozhodovat. A vzhledem k tomu, že to s realistickým plánováním /příprava, metodika/ občas pokulhává stejně jako s výdrží, může se stát, že si sokol zprvu nevybere to,,správné" povolání a zkouší a střídá tak dlouho, dokud si nenajde to pravé - a do toho se s vervou pustí. Protože ať už Sokol dělá cokoli, musí to dělat tělem a duší. Je samozřejmé, že si vedou dobře i jako nadřízený, neboť vůdcovskými kvalitami, odvahou a nadšením dokáže kolegy povzbudit k maximálním výkonům.
VITALITA
Sokolové se nezřídka dostávají svou vinou do výkonnostního a časového stresu, protože si časti naloží víc, než jim kondice dovoluje. Stojí je to nervy a sílu. Tyto aktivní povahy bohužel nedají příliš na tvůrčí pauzy, a tak se brzy a naprosto zbytečně vyčerpají.
Sokolovi fyzicky odpovídá hlava. Takže na stres může reagovat migrénou. Příslušnost k ohnivému živlu může vést ke snadné vzrušivosti, vyhnat krevní tlak pořádně vysoko, vyvolat náhlé potíže nebo horečnaté záněty.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama