VIVE DIEU, SAINT AMOUR

JSTE POVĚRČIVÍ?

20. září 2007 v 12:52 | L.R. Šaman |  L.R.Šaman
JSTE POVĚRČIVÍ?
Spolu s proudem různých esoterních /skrytých, utajovaných/ nauk i sekretářských nebo pseudonáboženských učení šíří se dnes mezi mladými lidmi nejrůznější a nejnesmyslnější pověry. Ostatně, mnohé kvetly u nás už dávno - jen si vzpomeňte, na co všechno lidé věří: chytají se za knoflík, když vidí kominíka, neboť prý ,,přináší štěstí"; černá kočka, která nám přeběhne přes cestu, může prý znamenat neštěstí atd. Mnohé pověry pocházejí snad až z dob pohanských, mnohé jsou šířeny cizími kulty a obskurní literaturou.
Roveři, moderní a přemýšlející lidé, vnímající a respektující skutečné zákony přírody, nemohou být pověrčiví! U bláhových, povahově a intelektuálně nejistých a slabých lidí může pověrčivost narůst do neuvěřitelných rozměrů - takoví bázlivci se budou bát vyjet na cestu v pátek třináctého, neodváží se projít večer kolem hřbitova, budou považovat za zdravotně nebezpečné, bude-li postel v hotelu hlavou jinak než k severu, polekají se nevinné jeptišky, která se vynoří za rohem, zabíjí kdejakého pavouka, neboť prý ,,Přináší neštěstí" atd…Respektujeme přirozené zákony přírody, kterým nás učí lesní moudrost, ale nepřejme sluchu pověrám bázlivých babek, které se rozklepou při zahoukání sýčka. Ale najdete-li náhodou čtyřlístek, utrhněte si ho a vylisujte mezi stránkami deníku: ne, nepřinese vám výhru v loterii, ale svou výjimečností je zajímavý i krásný.
A jmelí? Od keltských dob ho o vánocích míváme v domovech ,,pro štěstí"- nu, je to neškodný zvyk;tento rostlinný parazit z vrcholků stromů není tak čaromocný - ale je krásný, ve své svěží zeleni víc, než ten pozlacený!
L.R. Šaman
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Burberry Bags Burberry Bags | E-mail | Web | 1. srpna 2011 v 4:39 | Reagovat

This is a wonderful blog.I am impressed by the information that you have on this blog. The informal article encouraged me very much!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama