VIVE DIEU, SAINT AMOUR

PAŘÍŽ - ÚVOD

26. ledna 2007 v 23:21 |  Paříž
ÚVOD
PAŘÍŽ
Paříž získala zcela bezkonkurenční pověst nejkrásnějšího, nejúžasnějšího a nejromantičtějšího města na světě. Často je nazývána městem snů / a plným právem/ a od nepaměti byla Mekkou
ctižádostivých umělců, spisovatelů, myslitelů a dobrodruhů. Projdete-li po kterékoliv ulici v centru Paříže, všude budete míjet svědky její minulosti: úzké, klikatící se středověké uličky a úctyhodné kostely, zdobné renesanční paláce ze 17. století, dávající na odiv své neuvěřitelné bohatství, Napoleonovy klasikou inspirované monumenty i široké, stromy lemované bulváry, navržené baronem Haussmannem v 19. století při renovaci Paříže. V centru lze pak těsně vedle sebe najít některé z nejvýznamnějších muzeí na světě,nejkrásnější budovy Francie i všemožný další luxus.
Paříž je stále pulzujícím, rušným městem a hospodářským a kulturním centrem Francie. Její současná tvořivost je patrná v nových, uchvacujících budovách a moderních obrazech a sochách, které stojí bok po boku vedle skvostů minulosti. Desítky muzeí a galerií, nádherné parky, úžasné obchody vystavující světové proslulou módu a neodolatelné kavárny a restaurace umožňují, aby jste si zde vychutnali každou chvíli.
Po staletí toto město hostilo zástupy tvořících umělců. Králové a
šlechta fungovali jako mecenáši dramatiků, hudebníků a herců. V dnešní době toto hlavní město stále nabízí široké možnosti zábavy, ať už jsou to divadla nebo rockové či noční kluby a bary, i když prosté bloumání ulicemi tohoto rušného města může samo o sobě být dostatečně zábavné.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama