VIVE DIEU, SAINT AMOUR

Fotografové

22. ledna 2007 v 19:24 | Mike |  Causa

FOTOGRAFOVÉ

,,,Jéžiš, to byl zase ksicht"
Fotoreporty z tanečních akcí lámou rekordy, pište si o čem chcete, buďte vtipní, pouční, snažte se jak chcete, objeví-li se na jakémkoliv serveru zaklínací slůvko FOTKY, všechny ostatní články a informace jdou stranou.
Proč? Klíč je v mentalitě party komunity. Pozlátko, zábava, image - slova, která charakterizují průměrného party people. Na párty vyráží za zábavou a baví se na doraz. Z toho leží všechny servery založené na fotografiích. Party people se tak dostává dokonalý servis. V pondělí se hromadně vrhnou na internetové servery a hledají -sebe! Že něco na fotoreportech není úplně v pořádku jsem si uvědomil, když na jedné párty, kde hrál Japonec Toby Izui, přistoupil jinak dobrý kamarád fotograf a bezelstně se zeptal: "Chcete se vyfotit s Japončíkem?" Ego se pěkně napruží, má-li člověk fotku na serveru, na který se za den podívá 3000 lidí, ale vypovídá taková fotka s japončíkem něco o párty jako takové?
Fenoménem se stal dobrý maskot všech parties, fotograf s podivným jménem Mellow. Ten vyvinul fotografickou ,, party metodu", kterou v dobrém rozmaru jeden človíček nazval "sčítání lidu". Neunavný Mellow v době své největší slávy fotil, fotil a fotil…Byl všude, dvě párty za večer pro něj nebyly problém. Klobouček hluboko do čela a malý digitální foták stále ve střehu. Jste-li jen trošku zajímaví zjevem nebo jste dívenka oblečená do latexových kalhot, věřte tomu, že se u Mellowa na serveru najdete. Mellow kápl party people do noty nezaobíral se dlouhých reportech tím, jak kdo hrál, jak byl zvuk a kdo na party nepřijel. Fotil, šel mezi lidi a dokumentoval to, co normální party people vidí a po čem kouká. Pěkné baby, výstřednosti, performance a občas se mu do cesty připletl i nějaký Dj. Mellowova popularita dosáhla takových rozměrů, že k ostatním party fotografům za večer přicházelo i několik lidí se stále stejnou otázkou: "Ty jsi ten Mellow?". Někteří z toho mají dodnes doživotní trauma a stres. Být fotografem na party, to je něco! Jsou akce, na kterých přes fotografy člověk nevidí na Dje. Doma si kromě tanečních kreací trénujeme pózy pro fotografy. A na party pro samé blýskání fotoaparátů není vidět stroboskop. Ale…
Když na jednom serveru vyjdou už páté fotky z té samé párty a polovina lidí je stejných jako na fotografiích předešlých, začíná to být pořádná pruda. I ten největší fanda fotek se časem přistihne, že většinu lidí na fotkách už zná víc než svoji babičku a znechuceně odchází.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Gene Sillitti Gene Sillitti | E-mail | Web | 12. září 2010 v 5:09 | Reagovat

Mrkej to je mazec http://bit.ly/bLyH5t

2 Radek Lekner Radek Lekner | E-mail | 16. srpna 2012 v 16:38 | Reagovat

Tak díky! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama