VIVE DIEU, SAINT AMOUR

2 STEP

24. ledna 2007 v 9:44 | Mike |  Hudba
2 STEP
HUDEBNí STYL KTERý ZASáHL SvěT
Nejvýraznější charakteristikou 2 stepu je nepravidelný rytmus, který zdánlivě nemá vlastní formu. Ve skutečnosti ji ale má poměrně jasně danou, jeho rytmika je pouze podstatně složitější, než rytmika houseu a dokonce i drum n bassu. Rychlostně se pohybuje někde mezi housem a DNB, tedy okolo 135 bmp a lze jej dobře srovnat a mixovat s breakbeatem, z nějž částečně vychází. Skládá se vlastně z mnoha hudebních stylů, které reprezentují určité komunity lidí v Anglii, kde vznikl. Tato proměnlivá mozaika, která má nespočet podob a může někdy znít jako rychlejší rnb, jindy jako breakbeatový jazz, popové selsa, reggae dub nebo třeba undergroundový rave.
Za černochy je tu soul, dub či rap, bílí mají svoje tvrdé beaty, basy a elektronické efekty.
Nejdůležitějším rokem pro 2 step byl r.2000, kdy tento styl doslova zachvátil celou Británii. 2 step byl populární už předtím ,ovšem až jeho spojení s rnb mu přineslo tolik zájmu a obliby.
Našli se i producenti kterým přemýra lokálu v rnb a silné saulové melodie, vhodné více do rádií než do klubů, v 2 stepu vadily a začali hledat novou undergroundovější podobu, více orientovanou na breakbeaty a temnější zvuk. Lidé jako Oxide & Noutrino,Zed Bias nebo Stanton Warrios začali skládat jakýsi hybrid mezi breakbeatem a 2 stepem, který zasáhl především mladší publikum. Média přišla s označením breakbeat garage. O 2 stepu se říkalo, že je pouze londýnskou záležitostí. Nějakou dobu skutečně jakoby hranice města nechtěly tenhle zvuk přes sebe propustit, ovšem když Artful Dodger ze Southamptonu dokázali, že s 2 stepem mohou být úspěšní i nelondynané, styl se rychle rozšířil po celé Anglii. Nakonec se dostal i do Evropy, do Holandska, Německa, Finska a Švýcarska. Velký vzestup o 2 step probíhá též v Americe,kam odjeli koncertovat Craig David, MJ Cole a Artful Dodger a dost možná, že tam jejich návštěva rozpoutá další hudební revoluci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama